Arman Akademi Web

Akademik Danışmanlık

Akademik Danışmanlık

Üniversitelerimizin Uluslararası Faaliyetleri İçin;

Yurt dışında temsilcisi olduğumuz Üniversite ve liseler ile Türkiye'de bulunan üniversitelerimiz ve liselerimiz arasında, ortak eğitim programları düzenlenmesine öğrenci değişim programları yapılmasına, ortak organizasyonlar düzenlenmesine ve ortaklıklar yapılması noktasında danışmanlık yapmak. Temsilcisi olduğumuz okulların Türkiye ve ilgili ülke ziyaretlerinde refakat etmek, işbirlikleri ile ilgili görüşmeleri sağlamak.

Öncelikli olarak belirlediğimiz konularda uluslararası ortak program yürütme, isim kullanım hakkı alma, program içeriği ithal / ihraç etme, ortak dereceler verme gibi bir çok açılımı olabilecek akademik içerikli uluslararası partner okul arayışı için danışmanlık hizmeti sunmak Özellikle Ukrayna, Makedonya, Polonya, Ürdün de ve diğer Körfez ülkelerinde sahip olduğumuz öğrenci potansiyelini Türkiye'de eğitim için teşvik etmek, uluslararası öğrenci dolaşımı noktasında çalışmalar yapmak.

Türkiye'deki Üniversitelerimizin bu ülkelerde akreditasyon işlemlerini yürütmek, ilgili eğitim kurumları kataloglarında yer almasını sağlamak.

Bu konularda ortak çalışmalar yürütmek için okulları düzenli olarak ziyaret etmek ve bu bölgelerdeki temsilciliğini alarak, ilgili ülkelerde üniversitelerimizin tanıtımını yapmak,üniversitelerimize-okullarımıza öğrencileri teşvik etmek.

Sahip olduğumuz onlarca yabancı üniversite temsilciliğinin ve bu okullarda okuyan öğrencilerimizin, bu  konudaki birikim, deneyim ve başarımızı kanıtlamak için yeterli olacağını umuyoruz.

Umarız sizin kurumunuzu da portföyümüze katarak ve uluslararası faaliyet, program ve öğrenci çeşitliliğini ve sayısını arttırmanıza yardımcı olma şansımız olur.

Yorum eklemek için giriş yapın