Arman Akademi Web

Eğitim Danışmanlık

Eğitim Danışmanlık

Danışmanlık ne anlama gelmektedir?Öncelikle kısaca buna değinelim.
Özellikle Bilgilendirme-belgelendirme, akreditasyon gibi çalışmalar öncesindeki hazırlık sürecinin uzman personel desteğiyle yürütülmesi işlemidir diyebiliriz kısaca. İşi bilen personel aracılığıyla yapılması gereken işlemleri-hazırlıkların daha hızlı, daha az maliyetle ve doğru  yürümesi mümkündür.

Danışmanlık hizmeti sadece dışarıdan alınan bir hizmet olmamakla birlikte gerektiğinde konusunda uzman bir ekiple çalışmak her zaman daha faydalıdır. Daha çok, bilene ve alanında uzman kişi-kuruma danışıp destek almak anlamlarını içermektedir.

Danışmanlık sadece birebir verilen eğitim ve destekleri değil gerekli tüm doküman destekleri gibi ek hizmet ve yardımları da kapsamaktadır.

ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YAPACAĞIMIZ BU HİZMETLERİMİZ TAAHÜTÜMÜZDÜR...

12 yıldan fazla bir süredir öğrencilerimiz için eğitim danışmanlık hizmeti veriyoruz.Bu güne kadar hizmetlerimizden yararlanan öğrencilerimiz, referansımızdır.
Öğrencilerimize sunduğumuz hizmetlerimiz;

 Siz değerli öğrencilerimiz, yurtdışında okumak fikrine sahip olduğunuz andan itibaren başlar. Yurtdışında okumak istediğiniz bölüme uygun üniversitelerin belirlenmesi, izlenmesi gereken kayıt kabul,vize ve oturum işlemleri takviminin oluşturulması gibi önemli süreçleri görüşmelerimizde soru-cevap şeklinde belirlemekteyiz. Daha sonra kayıt evraklarınızın hazırlanması, dosyalaştırılması gibi birçok işlemi ilgili danışmanlarımız ile birlikte yürütüyor ve dosyanızı bir sonraki aşamalara hazırlıyoruz. Üniversiteye başvurunuz yapıldıktan sonra, takip edilmesi gereken tüm akademik yazışmalar, başvurular, üniversite kabul belgeniz geldikten sonra da devam etmektedir. Vize işlemleri, uçak bileti- konaklama gibi işlemlerinizde tarafımızdan yapılmaktadır. Bu işlemlerin tümü bir ekip işidir ve kayıt sonrası işleyişi takip edebilmek çok önemlidir.

•    Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizin, akademik işbirliğinde bulunduğumuz  ülkeler  ve  üniversiteler  hakkında doğru ve yeterli bilgiye sahip olmasını sağlamak.
•    Öğrenci ailelerimizin gelir düzeyini göz önüne alarak, öğrencilerimizin en uygun şartlarda yurtdışında üniversite eğitimi alabilmeleri için tavsiyelerde bulunmak ve doğru yönlendirebilmek.
•    Karar  veren  öğrencilerimizin tercih ettikleri üniversite ve fakülteye kayıt için gerekli  evrakların hazırlanmasında yardımcı olmak.
•    Tercih edilen Üniversite ve Fakültenin eğitim dili ile ilgili, öğrencinin dil yeterliliğini tespit ederek gerekli yönlendirmeyi yapmak.
•    Öğrencinin ilgili ülkede konaklama-barınma  olanaklarını  sağlamak.
•    Tercih edilen ülke için (varsa) öğrenci vizesi almasını sağlamak.
•    İlgili ülkede akreditasyon, sağlık sigortası ve benzeri  işlemleri  takip etmek.
•    İlgili ülke kuralları ve sosyal  yaşama   uyum sürecinde öğrencilerimize yardımcı olmak.
•    Öğrencilerimizin tercih ettiği ülkede, üniversite eğitimine sorunsuz bir şekilde devam edebilmesi için yapılması gereken bütün yasal işlemleri takip etmek, gerekli yönlendirmeleri yapmak.
•    Öğrenci ailelerimizin talebi doğrultusunda, yurtdışında eğitim alan öğrencilerimizin gerek dersleri ve gerekse uyum süreci  hakkında  ailelerimizi bilgilendirmek.

Sizde hayalinizdeki üniversite eğitimini sınavlarla boğuşmadan yurtdışında, çok kültürlü bir ortamda ve çok uygun fiyatlarla almak istiyorsanız Makedonya üniversiteleri sizin için kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor.

Bir çok kişi gibi siz de hala yurtdışında eğitim almanın maddi anlamda çok zengin olmayı gerektirdiğini düşünüyorsanız, bu bilgileri okuduktan sonra,aslında öyle olmadığını göreceksiniz. Maalesef ülkemizde halen yüzbinlerce kişi, yurtdışında eğitim bilgilerinden yoksun olduğu için, yurtdışında üniversite eğitimi alabilme
fırsatını değerlendirmiyor, ya da özel üniversitelere yüksek ücretler ödeyerek üniversite eğitimine başlıyor. Oysa lise mezunu olan öğrencilerimiz bütçesine uygun, sınav zorunluluğu olmadan, ülkemizde YÖK tarafından tanınan bir çok üniversitede eğitim alabilir. Üstelik alacağı bu eğitim sayesinde, Türkiye'de eğitim alan bir öğrenciye kıyasla, önemli avantajları da birlikte kazanabilir.

Biliyoruz ki, Türkiye'de üniversite eğitimi almanın  bir maliyeti var. İster devlet üniversitelerinde, ister vakıf üniversitelerinde okuyun, mutlaka üniversiteli olmanın yüklü masraflarıyla karşılaşacaksınz. Ülkemizde üniversitelerde eğitim almanın bir yıllık maliyeti, ortalama 15-30.000 TL civarındadır. Yurtdışında eğitim almanın maliyeti, üniversite ve bölüme göre 800 €  ile 3000 € arasındadır. Ülkemizde öğrencinin üniversite yerleştirme sınavlarında başarılı olması şart. Sınavları kazansa bile birçok öğrenci, puan yetersizliği yüzünden istediği bölümü okuyamamakta. Yurtdışında bir çok ülkede eğitim alabilmeniz için Türkiye de üniversite sınavında başarılı olma şartı aranmaz çünkü üniversite giriş sınavı diye birşey yoktur. Dil eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenci,karar verdiği herhangi bir üniversite ve bölümde okuyabilir. Türkiye de  üniversiteye girmeyi başaran öğrenci, çoğu zaman istemediği bir üniversitede ve bölümde
okuduğu için başarılı olamaz. Oysa yurtdışında eğitim alan öğrencinin,tercih ettiği bölümü okuması nedeniyle başarılı olma olasılığı daha yüksektir.

Yurtdışında eğitim almaya karar verdiniz;nereden başlayacağınızı,nasıl başlayacağınızı bilemiyorsanız bizi arayabilirsiniz.Yurtdışı eğitim danışmanınız olarak,Makedonya,Ukrayna,Polonya, Kazakistan'da eğitim konusunda,sizin için uygun yönlendirmeleri yaparak en iyi eğitimi, en uygun ücretlerle almanızı sağlamaktayız.

Yurtdışında Üniversite eğitimi,kişinin gelecekte mesleğini belirlemesi zorluğunu ortadan kaldırarak ve severek yapabileceği mesleği seçebilmesi gibi çok önemli bir avantaj sunuyor.Ülkemiz Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından tanınan ve Yurtdışı Diplomaları Denklik Yönetmeliğine uygun eğitim veren Polonya üniversiteleri,Makedonya Üniversiteleri,Ukrayna Üniversiteleri,Kazakistan Üniversiteleri, gerek eğitim ücretleri bakımından, gerek AB uyumlu eğitim sistemi bakımından ve en önemlisi sınav zorunluluğu olmaması bakımından,yurtdışında eğitim için en iyi alternatifler arasındadır.Üniversite giriş sınavı olmaması,öğrencinin kendisini yetenekli gördüğü bölümü tercih etmesi bakımından çok önemlidir.Yurtdışında egitim,Eylül ayında başlar ve Haziran ayında biter.Yurtdışında okumak isteyen bütün öğrencilerimizin,Yükseköğretin Kurulu Yurtdışı Diplomaları Denklik Yönetmeliğini de dikkate alarak uygun bir üniversite seçmeleri,mezuniyet sonrası denklik konusunsa sorun yaşamamaları noktasında en önemli konudur.

Yorum eklemek için giriş yapın