Arman Akademi Web

Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YAPACAĞIMIZ BÜTÜN HİZMETLERİMİZ TAAHÜTÜMÜZDÜR...

Hizmetlerimiz; Hizmetlerimiz siz öğrencilerimizin Ukraya'ada okumak fikrine sahip olduğunuz andan itibaren başlar. Ukrayna'da okumak istediğiniz bölüme uygun üniversitelerin belirlenmesi, izlenmesi gereken kayıt kabul, vize ve oturum işlemleri takviminin oluşturulması gibi önemli süreçleri görüşmelerimizde soru-cevap şeklinde belirlemekteyiz. Daha sonra kayıt evraklarınızın hazırlanması, dosyalaştırılması gibi birçok işlemi ilgili danışmanlarımız ile birlikte yürütüyor ve dosyanızı bir sonraki aşamalara hazırlıyoruz. Üniversiteye başvurunuz yapıldıktan sonra, takip edilmesi gereken tüm akademik yazışmalar, başvurular, üniversite kabul belgeniz geldikten sonra da devam etmektedir. Vize işlemleri, uçak bileti- konaklama gibi işlemlerinizde tarafımızdan yapılmaktadır.

Bu işlemlerin tümü bir ekip işidir ve kayıt sonrası işleyişi takip edebilmek çok önemlidir.

•    Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizin, akademik işbirliğinde bulunduğumuz ülkeler ve üniversiteler hakkında doğru ve yeterli bilgiye sahip olmasını sağlamak.
•    Öğrenci ailelerimizin gelir düzeyini göz önüne alarak, öğrencilerimizin en uygun şartlarda yurtdışında üniversite eğitimi alabilmeleri için tavsiyeler-önerilerde bulunmak ve doğru yönlendirmek.
•    Karar veren öğrencilerimizin tercih ettikleri üniversite ve fakülteye kayıt için gerekli  evrakların hazırlanmasında yardımcı olmak.
•    Tercih edilen Üniversite ve Fakültenin eğitim dili ile ilgili, öğrencinin dil yeterliliğini tespit ederek gerekli yönlendirmeyi yapmak.
•    Öğrencinin ilgili ülkede konaklama-barınma  olanaklarını  sağlamak.
•    Tercih edilen ülke için (varsa) öğrenci vizesi almasını sağlamak.
•    İlgili ülkede akreditasyon, sağlık sigortası ve benzeri işlemleri takip etmek.
•    İlgili ülke kuralları ve sosyal  yaşama   uyum sürecinde öğrencilerimize yardımcı olmak.
•    Öğrencilerimizin tercih ettiği ülkede, üniversite eğitimine sorunsuz bir şekilde devam edebilmesi için yapılması gereken yasal işlemleri takip etmek, gerekli yönlendirmeleri yapmak. 
•    Öğrenci ailelerimizin talebi doğrultusunda, yurtdışında eğitim alan öğrencilerimizin gerek dersleri ve gerekse uyum süreci hakkında ailelerimizi bilgilendirmek.

Siz sevgili öğrencilerimiz, yapmakla yükümlü olduğumuz bu hizmetlerimizi, sizinle ve-veya veliniz ile karşılıklı olarak imzaladığımız sözleşmemiz ile hukuki olarak güvence altına alıyoruz.

Üniversitelerin Uluslararası Faaliyetleri İçin;
Yurt dışında temsilcisi olduğumuz okullar ile kardeş okulluk gibi ortaklıklara danışmanlık yapmak. Temsilcisi olduğumuz okulların Türkiye ve ilgili ülke  ziyaretlerinde okulunuzu ziyaret edip bu tip işbirlikleri ile ilgili görüşmelerinin sağlanması.
Öncelikli olarak belirlenen konularında uluslararası ortak program yürütmek, isim kullanım hakkı alma, program içeriği ithal / ihraç etme, ortak dereceler verme gibi bir çok açılımı olabilecek akademik içerikli uluslararası partner okul arayışı için danışmanlık hizmeti sunmak.
Özellikle Ürdün, Mısır, Suudi Arabistan ve diğer Körfez ülkelerinde sahip olduğumuz öğrenci potansiyelini okulunuza yabacı öğrenci sağlamak için kullanmak.
Üniversitenizin bu ülkelerde akreditasyon işlemlerini yürütmek, ilgili ülke eğitim kurumları kataloglarında yer almasını sağlamak.
Bu konularda ortak çalışmalar yürütmek için okulunuzu düzenli olarak ziyaret etmek ve bu bölgelerdeki temsilciliğini almak arzu ve hedefimizdir.

Sahip olduğumuz yüzlerce yabancı üniversite temsilciliğinin ve bu okullarda okuyan öğrencilerimizin, bu  konudaki birikim, deneyim ve başarımızı kanıtlamak için yeterli olacağını umuyoruz.

Umarız sizin kurumunuzu da portföyümüze katmak ve uluslararası faaliyet, program ve öğrenci çeşitliliğini ve sayısını arttırmanıza yardımcı olma şansımız olur.

Bu hususta arzu edilen olumlu yanıtlarınızı ve bizim için değerli yorumlarınızı almak ümidiyle.

Yorum eklemek için giriş yapın