Arman Akademi Web

STUDY IN TURKEY

Polonya'da Lise Eğitimi

Yurtdışında lise eğitimi, çocuğunuzun yaşadığımız dünyayı yeniden tanımasına ve ufkunu geliştirmesine, kişisel gelişimini tam anlamıyla tamamlamasına yardımcı olur.


Farklı bir kültürü ve yaşam tarzını tanıyarak, kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenir.

Günümüzde başarılı iş adamları ve profesyonellerin önemli bir kısmı, lise ve üniversite eğitimini yurtdışında tamamlamış ve bir kaç yabancı dili ana dil düzeyinde konuşan kişilerdir. Yurtdışında eğitim almak, yabancı kültürleri tanımayı da beraberinde getirir. Bu beceri, olaylara geniş bir açıyla bakıp daha hızlı ve verimli değerlendirme yetisi kazandırır öğrenciye. Kişi, kendi ayaklarının üzerinde durmayı, değişik görüş ve inançlara saygılı olmayı öğrenir.Farklı kültür, inanç ve düşünce tarzına sahip, yeni arkadaşlıklar kurar. Dar bir alanda düşünmez, zengin bir düşünce tarzına sahip olacağı için daha yaratıcı olur.

Yurt dışı lise programları çocuğunuz için unutulmayacak ve onun tüm hayatını değiştirecek bir deneyimdir. Kendisine olan güvenin gelişmesinin yanında, yaşadığı dünyaya ve farklı kültürlere bakış açısı da değişecektir.

Uluslararası lise programları sayesinde çocuğunuz bir dünya vatandaşı olacaktır. Yurt dışında lise eğitimini tamamladıktan sonra istediği ülkede üniversite eğitimi alması kolaylaşacaktır.

Yurtdışında Lise Eğitimi İçin Yabancı Dil Yeterliliği

Liseyi okuyacağınız ülkenin dilini yeterince bilmiyorsanız; yabancı dil hazırlık eğitimi veren bir okul seçebilir veya lisenizin istediği yeterliliğe ulaştıracak bir dil okulunu tercih edebilirsiniz. Dil bilginizin yeterliliğini öğrenmek için okulunuzun sizden istediği dil sınavından beklenen dereceye ulaşmış olmanız gerekmektedir. Lise ve üniversitelerle anlaşmalı olan bazı dil okulları öğrencinin bu sınavlara girmeden liseye geçiş yapmasını sağlayacak okulun onayladığı akademik derecedeki dil eğitimini vermektedir.

Lise eğitiminin yurtdışında alınması kararının öncesinde veya hemen sonrasında bir eğitim planı yapılması gerekmektedir; çünkü hangi ülkede, hangi lisede eğitim görüleceği bu kararlara bağlıdır. Eğer Lise eğitiminden sonra Üniversite eğitimini de yurtdışında almayı düşünüyorsanız, Üniversite eğitimi almak istediğiniz ülkenin kabul edeceği lise eğitimini görmeniz hedeflerinizin devamlılığı açısından önemlidir ki biz ARMAN AKADEMİ olarak böylesi durumlarda lise eğitimini aldığınız ülkede üniversite eğitimini almanızı tavsiye ederiz.

Yorum eklemek için giriş yapın